Як попри невизнання, так і попри визнання.

Я Русин быв, єсмь и буду!

«Запретный плод всегда сладок...» — кажуть росіяни.
Яким буде дуже вже солодкий плід русинства зараз, коли з нього — хай допоки лише на регіональному рівні — знято заборону?!..

Якою буде позиція кон'юнктурників, які начебто в угоду великій Україні, а насправді лише для власної користі (!) категорично заперечували русинство?
Якою буде позиція «русинських начальників», які начебто в угоду великій русинській національності, а насправді лише для власної користі (!) категорично «боролися» за русинство?!..
Хоча, а що до того «панського гунцуства» нам — простим русинам?!..
Я, як переконаний русин, як русинський письменник, кажу: ніколи ні цента, ні копієчки я не одержав з тих реальних мільйонів доларів, які заокеанські та великоєвропейські прихильники русинства через Магочія передавали русинам на русинську роботу, а фактично ці гроші осідали на банківських рахунках Магочія і кількох наших обласних «великих русинських начальників».
Я не вірю, що зараз одержу бодай копієчку з уже обов'язкового — державного — українського — фінансування русинства. Як і не одержував від Магочія.
До речі, Магочія - «могучого», як його називає наш обласний графоман Фединишинець, проблема визнання русинів на Закарпатті абсолютно не цікавить. Хоча саме цих днів Магочі - «могучий» за гроші русинської діаспори перебував на Закарпатті і рвався на зустрічі з першими керівними особами краю лише для того, аби допомогти фінансованому ним рейдерові Падякові вирвати від закарпатських русинів наш кровний русинський дім, що знаходиться на Православній набережній в Ужгороді. І - не більше! Тому чистою провокацією є слова науковця Йосипа Кобаля про якусь допомогу простим русинам Закарпаття з боку Магочія.
Що ж до оцього ніяк не очікуваного й не планованого простими русинами «визнання» на регіональному рівні, то аби порзуміти його логіку й природу, треба якось догадатися а кому саме зараз оце вигідно ?!..
Нам, простим русинам ?!.. - сумніваюся...
А от у зв'язку з оцим «визнанням», як «бойовникам» проти русинства, так рівним же їм «бойовникам» за русинство потрібно буде міняти тактику з метою досягнення тих же їх власних корисливих цілей.
Я ж, русинський письменник і націоналіст, й надалі робитиму те, чим займаюся вже вісімнадцятий рік - насолоджуватися рідною русинською мовою, і в її словах — істинних золотинках — прагнутиму нести її красу і ту глибоку русинську філософію, яку заповідали нам наші славні предки.
Як попри невизнання русинів, так попри це дивне визнання русинів.

Попозирайте мüй

старый сайт:
http://gafya.narod.ru/

Дзеркало сайта

http://petrovtsiy.ltd.ua/

Tegs:

русинськи русинські співанки писни пісні фигли колядки, іван петровцій, вірші петровція, іван петровцій біографія, русины народ, закарпатские русины, русины на украине, становище русинів у галичині, галицкие русины, карпатские русины, русины фото, русинське радіо, русины, русини, русинська мова, русинский язык, русинська нація, русинська музика, русинська родина, русинськi співанкы, русинськi стихы, русинська правда, русинская литература, русинська література, русинская поэзия, русинська поезія