ЗАЯВА

русинського писателя Ивана Петровція

 

  Останнього дня минулого, 2008-го, року мені піднесли видрукувану 25 грудня газету "Літературна Україна", яку я принципово вже роки й роки не читаю через її по-вкраїнськи письменницьку проституційність.

Там, на першій сторінці, в рубриці "Наша Спілка" в перших же рядках вміщена така інформація: "15 грудня відбулося останнє цьогорічне засідання Президії Національної спілки письменників України. Голова НСПУ Володимир Яворівський запропонував розглянути питання щодо доцільності членства в НСПУ Івана Петровція - представника Закарпатської письменницької спільноти, чиї вступи супроти НСПУ, підтримка так званого "русинства", яке є антиукраїнським, оскільки русини виступають проти українства в цілому, а це суперечить Статуту НСПУ. Рішення Президії - виключити Петровція Івана Юрійовича з Національної Спілки письменників України".

Все, що в відбувається в передноворічну ніч, ми сприймаємо як новорічні подарунки. Але мені пригадалися й інші "подарунки" від "вікріїнських патрійотів", які я одержую чи не щодня, починаючи з 1989 року - з того самого дня, як я чесно і щиро задекларував себе русином. А "подарунки" від українців були такі: не лише мої по-русинськи писані твори, а й саме моє прізвище, як символ русинського письменства, в українській пресі було під суворою забороною. Мене згадували лише тоді, коли хотіли покепкувати.

Так. Мені це боліло, бо під забороною в українців виявилося не лише моє рідне, кровне русинське слово - упродовж панування в моєму русинському краї "незалежної України" під заборону потрапив русинський танець, русинська народна пісня, русинський фольклор... - тобто все, що є душею мого русинського народу.
 І я подав свій голос на захист рідного. Упродовж цих двадцяти років русинського письменництва мене в 1996-му забороняв президент України Кучма: моя книга "Наші спüванкы" була заборонена, спонсори книги покарані,
мені загрожувало ув'язнення, але внаслідок вручення мені прогресивними силами Америки, Канади і Європи Міжнародної премії імені А.Духновича, внаслідок створення Міжнародного комітету захисту автора і спонсорів книги "Наші співанки", мене тоді не ув'язнили.

За книгу "Битангüські спüванкы" мене прокуратурою України тричі притягали до кримінальної відповідальності.

За участь у роботі і повну підтримку рішень обидвох Європейських русинських конгресів (7 чевня і 25 жовтня 2008 р.) мене викликали до Служби безпеки України.

Мені, а також Петру Гецкові, Юрію Чорі, Михайлу Кеміню і многим іншим русинським патріотам українські і галицькі прийшляки інкримінують посягання на територію ... тієї землі, на якій народилися наші прапрадіди, батьки, ми і наші діти та внуки ! І за це нас судять прийшляки - украйинце з галичанами - "паскудотні чужаки"!..

А ось - за моє активне русинство мене виключено зі Спілкиписьменників України. Наслідки цієї по-вкраїнськи державної репресії я вже відчуваю. Але я бачу коло себе й інших русинів, репресованих українською державою: супроти великого патріота рідного русинського народу отця Димитрія Сидора Служба безпеки України порушила кримінальну справу, мусить у ці дні переховуватися істинний патріот русинської нації, прем'єр-міністр уряду Республіки Подкарпатська Русь Петро Гецко, та члени Русинського Уряду...
Як цим трьом названим русинським патріотам, так і усьому русинському народові в цій страшній державі, яка зветься Україною, нині смертельно тяжко. До знемоги тяжко. Але я вірю - вічно так не буде. І саме тому на службу моєму рідному русинському народові я наладив найстрашнішу доступну мені зброю - письменницьке русинське слово.

І я заявляю: якщо я вартий нині чогось, то лише тому, бо я рідним русинським словом кличу мій рідний русинський народ іти до своєї русинської держави - чого б це нам не коштувало: смерть - так смерть!

Солодко вмерти за волю рідного русинського народу! Але ще солодше - щось для цього народу зробити. І я горжуся тим, що дещо таки зробив! Попри всі рогатки українців, а особливо по-вкраїнськи фашиствуючих галичан, встає з колін мій рідний русинський народ.

Ми, русини, не є народом войовничим. Упродовж століть і століть ми жили поруч із іншими народами: словаками, чехами, мадярами, румунами, жидами, циганами... - і все йшло гаразд. Але наприкінці дев'ятнадцятого століття, і особливо активно в першій половині двадцятого століття судьба почала до нас "делегувати" паскудотне плем'я малоросіян, особливо ж підлих - галичан. Доти ми й уяви не мали ні про Малоросію, ні про Україну...

А що ці фашисти чинять зараз?

Нас ще небагато, тих, хто прямо став до бою.

Але народ наш душею з нами.

Наш народ вивільняється від ганебних ланцюгів українського рабства.

І я щасливий тим, що стою в перших рядах борців за волю мого русинського народу!

Після останньої репресивної акції української держави проти мене, мені запропоновано кількома державами політичний захист - я можу просити політичного притулку. Воно б, може, і краще: аніж жити на пенсію у шістсот чотирнадцять гривень, що набагато менше ніж сто доларів на місяць, пожити нормальним життям у нормальній країні, а не в Україні...

Але я - поет мого русинського народу.

І я був, є і буду серед мого багатостраждального від українців і галичан русинського народу.

Мої, та й всього русинського народу, нинішні лозунги:

- Смерть - українським бандитам !

- Смерть - галицьким фашистам !

- Най жиє русинська держава - Республіка Подкарпатська Русь!

Попозирайте мüй

старый сайт:
http://gafya.narod.ru/

Дзеркало сайта

http://petrovtsiy.ltd.ua/

Tegs:

русинськи русинські співанки писни пісні фигли колядки, іван петровцій, вірші петровція, іван петровцій біографія, русины народ, закарпатские русины, русины на украине, становище русинів у галичині, галицкие русины, карпатские русины, русины фото, русинське радіо, русины, русини, русинська мова, русинский язык, русинська нація, русинська музика, русинська родина, русинськi співанкы, русинськi стихы, русинська правда, русинская литература, русинська література, русинская поэзия, русинська поезія